STEROWANIE ELEKTRYCZNE

Rozwiązania elektryczne związane ze sterowaniem roletami, żaluzjami, plisami czy zasłonami coraz częściej pojawiają się na polskim rynku. Tymczasem są one już standardem na zachodzie Europy, w Azji i Ameryce Północnej. Ideą zasłaniamy jest wprowadzenie takiego standardu w Polsce, żeby każdy mógł cieszyć się nowoczesnym sterowaniem przesłonami okiennymi na miarę XXI wieku!

Sterowanie elektryczne niesie ze sobą znaczne podniesienie komfortu i prestiżu używanych przesłon okiennych. Rozwiązania dostępne na rynku pozwalają na dopasowanie typu sterowania do potrzeb użytkownika. Możliwe jest najprostsze sterowanie za pomocą włączników naściennych. Co ważne, nie jesteśmy skazani na kontrolery klawiszowe dostarczane przez producentów silników elektrycznych, które są często niedopasowane wyglądem do nowoczesnych pomieszczeń. Jesteśmy w stanie zrealizować sterowanie przesłonami za pomocą takich samych klawiszy, które służą do włączania oświetlenia w Państwa mieszkaniu. Jeżeli chcemy poszerzyć funkcjonalność możemy skorzystać z pilotów radiowych, które pozwalają nam na sterowanie przesłonami okiennymi z różnych miejsc. Pilotów może być kilka i mogą mieć zdublowane funkcje co pozwala na dopasowanie się do wymagań użytkownika. Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu. Za pomocą dedykowanych aplikacji możemy realizować zarówno proste sterowanie jak również zaawansowane funkcje oparte na scenariuszach czy harmonogramach czasowych.

Przesłony okienne elektryczne można również połączyć z automatyką pogodową. Dzięki takiemu zabiegowi nasze przesłony będą zamykały się automatycznie wtedy, gdy słońce będzie mocno nagrzewało nasze pomieszczenie. Jeżeli dzień będzie pochmurny przesłony automatycznie otworzą się doprowadzając do pomieszczenia więćej światła słonecznego. Możemy też być pewni, że silny wiatr nie zniszczy naszej markizy, ponieważ złoży się ona jeżeli już przy pierwszym silnym podmuchu – i to bez naszej ingerencji.

Jeżeli decydujemy się na wyposażenie naszego biura czy domu w inteligentny system sterowania integracja z elektrycznymi przesłonami wydaje się naturalna. Dzięki tak zaawansowanemu połączeniu technologii jako użytkownik mamy duże możliwości konfiguracji takiego zestawu. Na przykład za naciśnięciem jednego przycisku (na ścianie, pilocie lub tablecie) możemy uruchomić sekwencję zdarzeń tj. przyciemnienie oświetlenia, zamknięcie rolet/żaluzji/zasłon, włącznie projektora, rozwinięcie ekranu elektrycznego itp.

ZALETY

podniesienie komfortu użytkowania
integracja z automatyką pogodową
integracja z zaawansowanymi systemami sterowania budynkowego
zwiększenie prestiżu biura/domu
głośność działania na bardzo niskim poziomie
możliwość wyboru wielu możliwości sterowania
koszty sterowania elektrycznego są znacznie niższe niż powszechnie się uważa
szybkość i precyzja działania